Lajme

Fasin nga VV’ja, Sveçla i del në mbrojtje Kollçakut pas kritikave

Fasin nga VV’ja, Sveçla i del në mbrojtje Kollçakut pas kritikave

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar ndaj kritikave që po merr bashkëpartiakja e saj, Fatmire Kollçaku- Mulhaxha.…
Pse Hashim Thaçi e lexoi deklaratën e pavarësisë së Kosovës?- flet Fatmir Sejdiu

Pse Hashim Thaçi e lexoi deklaratën e pavarësisë së Kosovës?- flet Fatmir Sejdiu

Ish-Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu në emisionin N’Konak me Kosovë Gjocin, rrëfen pse ish-kryeministri Hashim Thaçi, tash president…
Mrekulli, foshnja e lindur nga nëna me koronavirus nuk mbart virusin vdekjeprurës

Mrekulli, foshnja e lindur nga nëna me koronavirus nuk mbart virusin vdekjeprurës

Një fëmijë i lindur nga një grua e infektuar me koronavirus në Kinë, rezultoi negativ në mbartjen e këtij virusi…
Vuçiq sulmon Kurtin e Thaçin: Janë mashtrues, i regjistruan me telefon takimet e mbyllura në Munih

Vuçiq sulmon Kurtin e Thaçin: Janë mashtrues, i regjistruan me telefon takimet e mbyllura në Munih

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka akuzuar presidentin dhe kryeministrin e Kosovës se i kanë regjistruar me telefona takimet e…
Ujqit zbresin në fshat, alarmohen banorët

Ujqit zbresin në fshat, alarmohen banorët

Përveç banorëve të fshatit Buzes, në këto fusha po shihen kohë pas kohe edhe disa vizitorë të veçantë. Banorët thonë…
Kurti takohet me Ministrin e Jashtëm të Turqisë, ja çfarë thotë për takimin

Kurti takohet me Ministrin e Jashtëm të Turqisë, ja çfarë thotë për takimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në ditën e fundit të Konferencës së Sigurisë në Munih, është takuar me Ministrin e…
Shkrimtari serb i bën një kërkesë Kurtit: Zoti kryeministër, padite Serbinë, jeni vonuar shumë

Shkrimtari serb i bën një kërkesë Kurtit: Zoti kryeministër, padite Serbinë, jeni vonuar shumë

Milos Ciric, shkrimtar serb dhe aktivist për të drejtat e njeriut, ka uruar qytetarët e Kosovës për 12 vjetorin e…
Kosovarët konsumojnë 4900 kg nargjile në vit

Kosovarët konsumojnë 4900 kg nargjile në vit

Në shumë vende në Kosovë mund të gjinden “Shisha bare”. E brenda tyre shumë të rinj tymosin këtë lloj lënde.…
Shembet edhe një pjesë e Hotel Adriatikut në Mitrovicë

Shembet edhe një pjesë e Hotel Adriatikut në Mitrovicë

Ndërtesa e vjetër, shembja e një pjesë të së cilës mori jetën e një të riu nga Mitrovica, ka pësuar…
Flasin familjarët e 22 vjeçarit nga Malisheva që u vra në Maqedoninë e Veriut

Flasin familjarët e 22 vjeçarit nga Malisheva që u vra në Maqedoninë e Veriut

Kafen e fundit para se të nisej, e kishte pirë në një kafene në Bellanicë të Malishevës. E nga këtu,…
Back to top button
Close
Close